STARÝ ZÁMEK CHUDENICE, MUZEUM J. DOBROVSKĚHO CHUDNICE :

Kontakty

Starý zámek Chudenice
U Černínského zámku 1
33901 Chudenice

tel. 376 398 100
724 007 576

StaryZamekChudenice@email.cz


 

 

Aktuality

Reportáž z vydařené akce 28. října 2015 na Informačním serveru ŠumavaNet.CZ
Jak spolu souvisí tajuplná bažantnice, nálezy kozích kostí, ďábelské noční můry a historie rodu Černínů se pokouší objasnit záhadolog Honza Vrabec zvaný Tom Wizard.

Nepřehlédněte

Televizní pořad
Kulinářské toulky po Plzeňském kraji
tentokrát z Chudenicka...
Klikněte zde...

Videoreportáž ze slavnostního zpřístupnění nových prohlídkových okruhů v roce 2014 můžete shlédnout zde

 

Zveme Vás:

01.11.18 - 15.12.18 , 10:14Chudenice - Starý zámek - Muzeum J. Dobrovského Chudenice
Výstava Za ranních červánků
Výstava se týká filmování v Chudenicích v roce 1934, podle stejnojmenného románu od V. A. Šmilovského, který v něj popisuje život J. Dobrovského v Chudencích. Těšit se můžete na informace jak o filmování, tak o Josefu Dobrovském, popřípadě chodských krojích, kterými bude výstava postupně doplněna.
01.11.18 - 15.12.18 , 10:14Chudenice - Starý zámek - Muzeum J. Dobrovského Chudenice
Výstava Betlémů
Betlémy zapůjčené místními občany a sběrateli ze širokého okolí, ozdobí foyer a Velkou jídelnu Starého zámku. Těšit se můžete na betlémy různých velikostí a provedení: ve skořápce z kokosu, dřevěné, keramické, perníkové,papírové, pohádkové a mnoho dalších. Přijďte nasát vánoční klid a pohodu.
01.11.18 - 15.12.18 , 10:14Chudenice - Starý zámek - Muzeum J. Dobrovského Chudenice
Prohlídky zimního Starého zámku Chudenice
Turistická sezona již končí, my ale ještě nezavíráme. Pro předem objednané skupiny (min. 5 osob) je možnost prohlídek zimního Starého zámku - samozřejmě ve zkrácené verzi, jelikož zámek se nevytápí. Dále při návštěvě můžete shlédnout výstavu Za ranních červánků a výstavu betlémů. Těšíme se na vás.
08.12.18 , v 17 a v 19 hodChudenice - Starý zámek - Muzeum J. Dobrovského CHudenice
Krampus show v Chudenicích
Pod rouškou mlhavé temnoty a esoterického tajemna se v Chudenicích ze Starého zámku vynoří průvod alpských čertů s doprovodným povozem taženým mnichy a projde okolo něj. Přijdte společně s námi nasávat tajemnou a neopakovatenou atmosféru adventu, plnou pyrotechnických efektů a ohnivé show.
Dvě hodinová představení od 17 hod. a poté další od 19 hod. doplněna i focením s účinkujícími, by měla zajistit, že se dostane na každého, kdo bude mít o tento unikátní zážitek zájem.
Profesionální skupina s mnohaletou zkušeností na krampus scéně Krampus Vodňany s cca 20 účinkujícími také jistě předurčuje nevšední a kvalitní zážitek z tohoto vystoupení.
Vstupenky jsou již v předprodeji na Úřadu městyse Chudenice a na Starém zámku v Chudenicích. Samozřejmě budou také dostupné na místě v den konání, ale pozor, počet diváků je kapacitně omezen.
Akci pořádají chudeničtí Hasiči v součinnosti s vedením Starého zámku v Chudenicích za podpory městyse Chudenice. Občerstvení v areálu akce zajištěno.
info: sdh.chudenice@seznam.cz
Starý Czerninský zámek je jednou z dominant Chudenic a nejstarším rodovým sídlem významného českého rodu Czernínů z Chudenic, který je připomínán již ve 13. století. Starý zámek na náměstí byl z původní gotické tvrze přestavěn v 16. století renesančně a v 18. století upraven barokně.

Informace o dotaci

Tento projekt “Rozšíření expozice a výstavba sociálního zázemí Starého zámku v Chudenicích” je spolufinancován Evropskou unií.
Registrační číslo projektu: CZ.1.14/3.1.00/23.02665

  

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ