STARÝ ZÁMEK CHUDENICE, MUZEUM J. DOBROVSKĚHO CHUDNICE : AKTUALITY

Cesta: www.zamekchudenice.cz > Aktuality

Kontakty

Starý zámek Chudenice
U Černínského zámku 1
33901 Chudenice

tel. 376 398 100
724 007 576

StaryZamekChudenice@email.cz


 

 

Nepřehlédněte

Vážení návštěvníci

Ve dnech 27. a 28. 9. bude na zámku Chudenice otevřeno od 9 do 16 hodin. V pátek 1. 10. bude zavřeno!!! V říjnu je otevřeno už jen víkendy a svátky od 9 do 15 hodin.

PŘI NÁVŠTĚVĚ NAŠEHO ZÁMKU, MUZEA A VÝSTAV, PROSÍM DODRŽUJTE VŠECHNA HYGIENICKÁ OPATŘENÍ. VSTUP POVOLEN POUZE S RESPIRÁTOREM ! DODRŽUJTE ROZESTUPY 2 METRY A POUŽIJTE DESINFEKCI RUKOU.

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktuality

Chudenice - Na zámku v Chudenicích vystavuje své krajinky malíř Ladislav Turner z Příchovic. A i když maluje přes padesát let, je to jeho první samostatná výstava v životě
Ve státní svátky 5. a 6. 7. 2021 máme otevřeno jako v každý jiný den 9-17 hodin.
Chudenice: Na Starém czerninském zámku v Chudenicích ukrývají poklad z doby barokní, relikviář sv. Wolfganga z roku 1737. Ten byl původně pořízen pro poutní kostel tohoto světce na vrcholu Žďár nad Chudenicemi. Z jeho pozůstatků stojí dnešní rozhledna Bolfánek.
Nejvzácnější místností na Starém černínském zámku v Chudenicích je modrý neboli andělský pokoj. Ten začíná být ale v havarijním technickém stavu kvůli narušené statice zdiva a proto je nezbytná rekonstrukce.
Od podzimu 2021 probíhají na našem zámku úpravy velké zámecké zahrady a zadního traktu zámku. Tato část nebyla dosud veřejnosti přístupná
Pro rok 2021 pro Vás Vážení návštěvníci chystáme řadu kulturních a společenských akcí.
V Muzeu Josefa Dobrovského na zámku v Chudenicích mají novinku. Část expozice tam nově věnovali historii chudenického pivovaru a tamním hospodám
Na expozici spolupracujeme s archivářem Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech Janem Jirákem a Pivovarským muzeem v Plzni
Tato platforma sdružuje kulturní, technické a církevní památky napříč Českou republikou a přináší zajímavé tipy na výlety.
Už v sobotu 6. června jsou milovníci turistiky zváni do Chudenic na Klatovsku, kde připravili pochod po místech spjatých s jejich rodákem, entomologem prof. Janem Roubalem, který se v Chudenicích narodil před 140. lety.
Své brány měl o tomto víkendu otevřít veřejnosti také Starý czerninský zámek v Chudenicích.
V souvislosti s mimořádnými událostmi rušíme plánované Jarní tvoření na zámku Chudenice dne 29. 3. 2020
Starý czerninský zámek - Muzeum Josefa Dobrovského v Chudenicích má od 1. 1. 2020 nového kastelána
V sobotu 30. listopadu navštíví Chudenice Krampusáci z Vodňan. Pod rouškou mlhavé temnoty a esoterického tajemna se v Chudenicích ze Starého zámku v 17 hodin vynoří průvod alpských čertů.
Zatímco s koncem října většina hradů a zámků ulehá k zimnímu spánku, Starý czerninský zámek v Chudenicích láká na poetickou výstavu reprodukcí českého malíře Josefa Lady. Ta v Chudenicích v síni Josefa Dobrovského odstartovala 1. listopadu a skončí 15. prosince.
Rod Černínů je s Chudenicemi spjatý již několik století. Proto stojí za návštěvu.
Starý czerninský zámek je jednou z dominant Chudenic a nejstarším rodovým sídlem významného českého rodu Czerninů z Chudenic, který je připomínán již ve 13. století. Na historii Starého zámku je pozoruhodná také skutečnost, že za 700 let nepřešel z majetku Czerninů do vlastnictví jiného rodu.
Jeho portrét nyní bude zdobit velkou zámeckou jídelnu.
15. června 2019 se otevírá během Středověkého dne nový prohlídkový okruh
Až do 30. června 2019 láká Starý czernínský zámek v Chudenicích na výstavu pro milovníky železnice
V rámci střední Evropy drží malebné pošumavské městečko Chudenice historický primát: panství vlastnil od 13. století nepřetržitě až do roku 1945 prastarý rod Czerninů.
Jídla našich babiček, která jste mohla na zámku v Chudenicích obdivovat během Velikonoc, přilákala během uplynulých čtyř dnů téměř 800 návštěvníků
Městys Chudenice vyhlašuje 2. kolo výběrového řízení.
Logo - ŠumavaNet.CZ Logo - FILMPRO Znak Chudenice Logo Plzeňský kraj Logo Objevuj památky
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ