STARÝ ZÁMEK CHUDENICE, MUZEUM J. DOBROVSKĚHO CHUDNICE : OSOBNOSTI CHUDENIC

Cesta: www.zamekchudenice.cz > Muzeum > Osobnosti Chudenic

Kontakty

Starý zámek Chudenice
U Černínského zámku 1
33901 Chudenice

tel. 376 398 100
724 007 576

StaryZamekChudenice@email.cz


 

 

Nepřehlédněte

Vážení návštěvníci

Ve dnech 27. a 28. 9. bude na zámku Chudenice otevřeno od 9 do 16 hodin. V pátek 1. 10. bude zavřeno!!! V říjnu je otevřeno už jen víkendy a svátky od 9 do 15 hodin.

PŘI NÁVŠTĚVĚ NAŠEHO ZÁMKU, MUZEA A VÝSTAV, PROSÍM DODRŽUJTE VŠECHNA HYGIENICKÁ OPATŘENÍ. VSTUP POVOLEN POUZE S RESPIRÁTOREM ! DODRŽUJTE ROZESTUPY 2 METRY A POUŽIJTE DESINFEKCI RUKOU.

 

 

 

 

 

 

 

 

Osobnosti Chudenic

Častými hosty zámku bývali v první polovině minulého století, např. písničkář Karel Hašler a rodáci hudební skladatel Josef Rejcha, věhlasný ženský lékař profesor Václav Rubeška, přírodovědec Jan Roubal, pedagog Karel Slavoj Amerling a další, pro které představovalo Chudenicko bránu Šumavy a Chodska. Málokdo ví, že Chudenice navštěvovala i spisovatelka Božena Němcová.
Český hudební skladatel a violoncelista
Farář a spisovatel.
Národní umělec, doktor filozofie, básník, spisovatel, dramatik, režisér a později šéf činohry ND v Praze, autor libret, jenž nejznámější je libreto k Dvořákově opeře Rusalka, autor pohádek, z nichž nejznámější je pohádka Princezna Pampeliška, autor memoárů a překladatel, zámecký rodák.
Světoznámí přírodovědec-entomolog, nositel Řádu práce
Český lékař, gynekolog a porodník, profesor na univerzitě v Praze
Logo - ŠumavaNet.CZ Logo - FILMPRO Znak Chudenice Logo Plzeňský kraj Logo Objevuj památky
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ