STARÝ ZÁMEK CHUDENICE, MUZEUM J. DOBROVSKĚHO CHUDNICE : ZÁMEK CHUDENICE OŽIL HISTORIÍ

Kontakty

Starý zámek Chudenice
U Černínského zámku 1
33901 Chudenice

tel. 376 398 100
724 007 576

StaryZamekChudenice@email.cz


 

 

Nepřehlédněte

Zámek Chudenice má otevřeno také v listopadu a v prosinci. Od 1. 11. do 15. 12. je na zámku v Síni J. Dobrovského výstava reprodukcí Josefa Lady. Otevřeno ve čtvrtek a pátek od 9 do 14, o víkendu a ve svátky od 10 do 15 hodin.

Zámecké expozice jsou přístupné pouze po objednání. 

 

 

 

 

 

 

Zámek Chudenice ožil historií

Denní oživené prohlídky zámku Chudenice přilákaly ve státní svátek do Chudenic několik stovek návštěvníků. Ti se v čase vrátili do středověku. Čekalo na ně pět příběhů nejen z historie. "Letos jsme například připomněli osobu Heřmana Czernina zvaného Tureček, významného diplomata a jednoho z nejbohatších šlechticu v období po Bílé hoře /i když jen jako malého chlapce/. A nebo skoro zapomenutou pověst o dceři klatovskeho kata a další," prozradil pověřený správce zámku Ludvik Pouza.

Návštěvníci zavítali také do kuchyně, dobové krčmy mezi rytíře, do prádelny a v mučirně si mohli vyzkoušet, jaké to je položit si hlavu na katův špalek.
Letos v Chudenicich poprvé účinkovala SHŠ Festung Štěpánovice, členové divadla Kord v srdci a Docela malinkaté divadélko. Autory scénáře jsou Ludvík Pouza a Eva D.Krausova.

 

 


 

Logo - ŠumavaNet.CZ Logo - FILMPRO Znak Chudenice Logo Plzeňský kraj
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ