STARÝ ZÁMEK CHUDENICE, MUZEUM J. DOBROVSKĚHO CHUDNICE : V CHUDENICÍCH UVIDÍTE NA VÝSTAVĚ DÍLA STARÝCH MISTRŮ

Kontakty

Starý zámek Chudenice
U Černínského zámku 1
33901 Chudenice

tel. 376 398 100
724 007 576

StaryZamekChudenice@email.cz


 

 

Nepřehlédněte

Vážení návštěvníci

Zámek Chudenice otevře své brány v roce 2024 ve čtvrtek 28. 3. 2024 v 9.00. 

 

 

 

 

 

 

 

V Chudenicích uvidíte na výstavě díla starých mistrů

Chudenice - Kdo zavítal na Starý czernínský zámek v Chudenicích v neděli 1. září na vernisáž foto obrazů Luboše Jakubčíka a Markéty Moldříkové, jako by se sám ocitl v dávných dobách. Z výstavních panelů na něj sice hleděly dobové portréty ale s tvářemi lidí, které můžete běžně potkat v ulicích Klatovska či Plzeňska.
“Již pět let se věnujeme fotografování ateliérových dobových portrétů technikou světla a stínu, neboli šerosvitu, kterou tak zdatně ovládali staří mistři jako byl Renbrand van Rijn, Carravagio či Diego Velasquez. Poté náročným postprocesem a následným speciálním tiskem na plátno vzniká foto obraz s cílem vytvořit iluzi díla z dob minulých,” prozrazuje fotograf Luboš Jakubčík. A protože jeho díla jsou unikátní a jedinečná, omezuje se jeho tvorba jen na několik kusů ročně.
Na zámku v Chudenicích je k vidění 16 obrazů, ze kterých na vás může shlížet třeba plzeňský herec Přemysl Kubišta, muzikant a ochotník František Strnad z Bolešin, ochotníci Vladimír a Jiří Čadovi z Nýrska a mnozí další. Některé tváře z obrazů jste mohli vidět na živo přímo na vernisáži. Oba autoři výstavy vystavují svá díla na výstavách nejen u nás, ale také v zahraničí.
Výstava fotoportrétů Luboše Jakubčíka a Markéty Moldříkové budou na zámku v Chudenicích k vidění až do 28. 10. letošního roku. Pak jejich obrazy vystřídá výstava děl Josefa Lady.

 

Logo - ŠumavaNet.CZ Logo - FILMPRO Znak Chudenice Logo Plzeňský kraj Logo Objevuj památky
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ