STARÝ ZÁMEK CHUDENICE, MUZEUM J. DOBROVSKĚHO CHUDNICE : KONCERT TENORŮ POMÁHAL ZÁMKU

Kontakty

Starý zámek Chudenice
U Černínského zámku 1
33901 Chudenice

tel. 376 398 100
724 007 576

StaryZamekChudenice@email.cz


 

 

Nepřehlédněte

Vážení návštěvníci

Od 1. 9. je změna otevírací doby - úterý až neděle od 9 do 16 hodin, poslední prohlídka v 15 hodin.

V pátek 11. 9. bude zámek Chudenice, Muzeum a výstava Po stopách brouka Pytlíka veřejnosti nepřístupný z technických důvodů. Omlouváme se Vám za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

V pondělí 28. 9. /ve státní svátek/ je u nás otevřeno od 9 do 16 hodin

 

 

 

 

 

 

 

 

KONCERT TENORŮ POMÁHAL ZÁMKU

Chudenice - Starý czerninsky zámek v Chudenicich zažil v sobotu 7. 9. spolu s naplněným sálem diváků koncert tenorů Rostislava Chrousta a Milana Suleje. "Bylo to velmi emotivní a poetické. Byl to jeden ze nejkrásnějších koncertů, které jsme u nás na zámku měli," uvedl pověřený správce zámku Ludvík Pouza.

Během koncertu zazněly jak operní a operetní melodie, tak lidové písně z Pokladu Ferdinanda Sládka. "To byl náš nejznámější sběratel lidových písní a díky němu, se nám tyto staré lidové písně dodnes zachovaly. Nasbíral jich za svůj život více než 3500. Některé z nich, si diváci s protagonisty koncertu také zazpívali.

Rostislav Chroust a Milan Sulej v Chudenicích koncertovali bez nároku na honorář. Výtěžek ze vstupného se totiž rozhodli věnovat na aktivity zámku. "Děje se tu spousty nádherných akcí a tak ať peníze z našeho koncertu pomáhají," sdělil jeden z tenorů Rostislav Chroust, který krajinu kolem Chudenic a tamní památky dobře zná a neustále obdivuje. "Máme to tady rádi a často sem jezdíme hlavně za odpočinkem," svěřil se tenorista Milan Sulej, který pochází z nedaleké Hluboké u Kdyně.

 

 

Logo - ŠumavaNet.CZ Logo - FILMPRO Znak Chudenice Logo Plzeňský kraj Logo Objevuj památky
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ