STARÝ ZÁMEK CHUDENICE, MUZEUM J. DOBROVSKĚHO CHUDNICE : PAMÁTKY PŘIJDOU O ŠKOLNÍ VÝLETY, LIDÍ UBUDE

Kontakty

Starý zámek Chudenice
U Černínského zámku 1
33901 Chudenice

tel. 376 398 100
724 007 576

StaryZamekChudenice@email.cz


 

 

Nepřehlédněte

Vážení návštěvníci

Ve dnech 5. a 6. 7. máme na Starém zámku a na rozhledně Bolfánek otevřeno jako v každý jiný den. Těšíme se na návštěvu. 

 

 

 

 

 

 

 

PAMÁTKY PŘIJDOU O ŠKOLNÍ VÝLETY, LIDÍ UBUDE

O víkendu se měly otevřít brány hradů a zámků a měla začít letošní sezona. Kvůli koronaviru se ale zahájení odkládá. Kasteláni už teď vědí, že letošní návštěvnost bude nižší. Vliv na to bude mít i uzavření škol.

Své brány měl o tomto víkendu otevřít veřejnosti také Starý czerninský zámek v Chudenicích. “Vše je připravené. Máme vyčištěno a naleštěno všech čtyřicet místností,” řekl nový chudenický kastelán Ludvík Pouza. Bohužel v souvislosti s událostmi, které se ve světě i u nás dějí, se zámek dnes ráno turistům neotevře.
Loni do Chudenic dorazilo téměř 9000 návštěvníků, nyní ale panují obavy, že to bude mnohem méně. “Nevíme, kdy vše pomine a kdy budeme moci otevřít. A bůhví, zda lidé vůbec přijdou, až otevřeme. Jestli nebudou mít obavy scházet se ve větším počtu na jednom místě. Určitě nemůžeme letos počítat se školními výlety a akcemi pro děti. A to minimálně do léta. Skupinky seniorů a turistů ruší objednané zájezdy na duben a květen,” popisuje aktuální stav kastelán.
Počítat ztráty je však podle něho v tuto chvíli ještě předčasné. “Máme nasmlouvané kulturní a společenské akce, koncerty, divadla, výstavy. Teď jednu po druhé rušíme. Jarní zámecké tvoření, velikonoční výstava kraslic, to jsou akce, které na začátku sezony měly být. Měli jsme na ně lákat do Chudenic letošní první návštěvníky. Teď musíme jen čekat,” sdělil Pouza.
Ve volném čase tedy na hradech a zámcích vše chystají a upravují. Stejně tak využívají čas v Chudenicích. “Dokončuje se obranné dělostřelecká bašta, která se letos otevře veřejnosti úplně poprvé včetně sklepení. Úpravy dozná také Muzeum Josefa Dobrovského, kde dojde k výměně vitrín a částečně I expozice. Pracujeme například na nové expozici věnované pivovarnictví v Chudenicích,” prozrazuje novinky kastelán.
Chudeničtí si připomenou také 140. výročí narození chudenického rodáka, entomologa Jana Roubala a 620 let od první písemné zmínky o Chudenicích, takže I k tomu se budou vztahovat akce na zámku.

Text: Daniela Loudová, Klatovský deník, 28. 3. 2020

Logo - ŠumavaNet.CZ Logo - FILMPRO Znak Chudenice Logo Plzeňský kraj Logo Objevuj památky
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ