STARÝ ZÁMEK CHUDENICE, MUZEUM J. DOBROVSKĚHO CHUDNICE : PODMÍNKY NÁVŠTĚVNÍHO PROVOZU V DOBĚ ŠÍŘENÍ COVID-19

Kontakty

Starý zámek Chudenice
U Černínského zámku 1
33901 Chudenice

tel. 376 398 100
724 007 576

StaryZamekChudenice@email.cz


 

 

Nepřehlédněte

Vážení návštěvníci

Od 1. 9. je změna otevírací doby - úterý až neděle od 9 do 16 hodin, poslední prohlídka v 15 hodin.

V pátek 11. 9. bude zámek Chudenice, Muzeum a výstava Po stopách brouka Pytlíka veřejnosti nepřístupný z technických důvodů. Omlouváme se Vám za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

V pondělí 28. 9. /ve státní svátek/ je u nás otevřeno od 9 do 16 hodin

 

 

 

 

 

 

 

 

Podmínky návštěvního provozu v době šíření COVID-19

V souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru platí pro návštěvníky našeho zámku a muzea zpřísněné pokyny nad rámec obecně vydaných návštěvních řádů. Při nedodržení pokynů pro návštěvníky nebude návštěvník do areálu vpuštěn nebo může být z areálu bez náhrady vykázán, a to i přes to, že má uhrazené vstupné.

  • Zakazuje se vstup osob podléhajících karanténě nebo osob se zdravotními potížemi odpovídajícími virové infekci (horečka, kašel, dušnost, bolest svalů aj.) do areálů památkových objektů včetně parků a zahrad.
  • Návštěvník je povinen vstupovat do areálu výhradně se zakrytými dýchacími cestami (rouška, respirátor, šála, štít na obličej apod.) a mít je zakryté po celou dobu pobytu v areálu památkového objektu (zahrada, nádvoří, zámek, muzeum apod.) v souladu s vládními opatřeními proti šíření koronaviru.
  • Návštěvník bez zakrytí dýchacích cest nebude vpuštěn na prohlídku s průvodcem a to i přesto, že bude mít platnou vstupenku. V takovém případě nemá návštěvník nárok na vrácení vstupného.
  • Návštěvník, který v souladu s pokyny vlády nemusí ze zdravotních důvodů nosit roušku, je povinen tuto skutečnost prokázat písemným potvrzením.
  • Návštěvník je povinen dodržovat rozestupy v délce 2 m, vyjma osob sdílejících společnou domácnost.
  • Zakazuje se shlukování osob, a to jak na  nádvoří a dalších venkovních i vnitřních prostorech, tak především v místech před toaletami, na pokladnách,, před výdejními automaty a v místech prodeje upomínkových předmětů. Návštěvníci musí udržovat odstup minimálně 2 m.
  • Návštěvník je povinen před vstupem do míst prodeje (pokladny, návštěvnická centra apod.) a WC použít desinfekci rukou.
  • Návštěvník je povinen dodržovat další pokyny zaměstnanců Správy starého czerninského zámku a Muzea Josefa Dobrovského, v opačném případě může být vykázán z areálu zaměstnancem správy památkového objektu.
Logo - ŠumavaNet.CZ Logo - FILMPRO Znak Chudenice Logo Plzeňský kraj Logo Objevuj památky
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ