STARÝ ZÁMEK CHUDENICE, MUZEUM J. DOBROVSKĚHO CHUDNICE : CHUDENICE PŘIPOMENOU SVÉHO RODÁKA TURISTICKÝM POCHODEM

Kontakty

Starý zámek Chudenice
U Černínského zámku 1
33901 Chudenice

tel. 376 398 100
724 007 576

StaryZamekChudenice@email.cz


 

 

Nepřehlédněte

Vážení návštěvníci

Vstupenky na představení divadla Víti Marčíka 11. 8. 2024 se prodávají až na místě, před představením.  Děkujeme za pochopení

 

 

 

 

 

 

 

Chudenice připomenou svého rodáka turistickým pochodem


Už v sobotu 6. června jsou milovníci turistiky zváni do Chudenic na Klatovsku, kde připravili pochod po místech spjatých s jejich rodákem, entomologem prof. Janem Roubalem, který se v Chudenicích narodil před 140. lety.
Celá akce odstartuje na Starém czerninském zámku kde je start pochodu plánován mezi 10 - 12 hodinou.
"Návštěvníci si na startu budou moci prohlédnout zdarma expozici věnovanou Janu Roubalovi v našem muzeu. Trasa dále povede kolem kostela, kde budou moci zájemci vystoupat na věž a podívat se na městečko z pračí operspektivy. Dále půjdou kolem rodného domu Jana Roubala, na hřbitov k jeho hrobu, na vyhlídku zvanou U obrázku, do Vápenné pece kde na děti bude čekat poklad, dále do Americké zahrady a cíl bude na Bolfánku, kde bude pro účastníky pochodu rozhledna zdarma. Po cestě budou účastníci plnit úkoly ke kterým potřebují klíč, který získají na startu pochodu," zve do Chudenic Ludvík Pouza ze Starého czerninského zámku.
Trasa je dlouhá pět kilometrů a je vhodná i pro rodiny s dětmi.
Chudeničtí tímto pochodem po krásách městečka a okolí odstartují řadu akcí chystaných v letošním roce právě k uctění památky jednoho ze svých významných rodáků.
"Jan Roubal byl jeden z nejvýznamnějších českých entomologů světového významu. Jeho jméno se stalo mezi československými entomology pojmem a symbolem lásky k přírodě. Málo entomologů na světě se může chlubit tak obrovským rozsahem své práce, jako právě on. Jeho obrovská sbírka hmyzu a bibliografie, která obsahuje více jak 500 prací, odborných vědeckých publikací, knih, článků apod. je toho důkazem. Stal se spoluzakladatelem České entomologické společnosti, byl členem slovenských i mezinárodních vědeckých společností. Autor katalogu brouků Slovenska a Podkarpatské Rusi, vědeckých a odborných článků. Publikoval v odborných časopisech a sbornících. Jeho sbírka brouků je uložena ve Slovenském národním muzeu v Bratislavě. Menší část sbírky se nachází na různých místech na Slovensku a v Česku," dodal Pouza.


 

Logo - ŠumavaNet.CZ Logo - FILMPRO Znak Chudenice Logo Plzeňský kraj Logo Objevuj památky
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ