STARÝ ZÁMEK CHUDENICE, MUZEUM J. DOBROVSKĚHO CHUDNICE : VÝSTAVA PO STOPÁCH BROUKA PYTLÍKA 15. 8. - 20. 9. 2020

Kontakty

Starý zámek Chudenice
U Černínského zámku 1
33901 Chudenice

tel. 376 398 100
724 007 576

StaryZamekChudenice@email.cz


 

 

Nepřehlédněte

Vážení návštěvníci

S OHLEDEM NA VYHLÁŠENÍ NOUZOVÉHO STAVU JE ZÁMEK, MUZEUM A INFOCENTRUM OD PONDĚLÍ 12.10. DO NEDĚLE 25.10.2020 ZAVŘENO. O případných změnách vás budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení.

 

 

 

 

 

 

 

 

VÝSTAVA PO STOPÁCH BROUKA PYTLÍKA 15. 8. - 20. 9. 2020

Na výstavě, která 15. 8. 2020 odstartovala na Starém czerninském zámku v Chudenicích se můžete dozvědět spoustu zajímavostí ze světa hmyzu. Nebo rozluštit, co je která postavička z knížek Ondřeje Sekory, ve skutečnosti zač.
Autorem textů a fotografií je entomolog Zbyněk Kejval z Muzea Chodska.
"Naše muzeum nabízí dětem i celým rodinám neobvyklou výstavu. Očima entomologa pohlíží na oblíbené hmyzí postavičky spisovatele a ilustrátora Ondřeje Sekory. Návštěvník tak zjistí, že Ferda Mravenec byl nejspíš mravenčí dělnicí a že Brouk Pytlík mohl být červotoč," říká kastelán zámku Chudenice Ludvík Pouza.
Spisovatel a ilustrátor Ondřej Sekora toho ve svých knihách pro děti udělal pro popularizaci říše hmyzu hodně. Kdo by neznal pracovitého Ferdu Mravence, chvástala Brouka Pytlíka, namyšlenou slečnu Berušku, hrozitánského Ťutínka, koktající paní Krtonožku, která má krámek s žížalím masem, a další postavičky z populárních knih. Sekora je začal psát ve třicátých letech.
.Na dvou desítkách velkoplošných plakátů jsou ilustrace jednotlivých literárních postav s krátkým textem z knihy. Nechybí fotografie daného hmyzu z reálného světa.
Výstava je na zámku k vidění do 20. 9. 2020 od úterý do neděle od 9 do 16 hodin
Logo - ŠumavaNet.CZ Logo - FILMPRO Znak Chudenice Logo Plzeňský kraj Logo Objevuj památky
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ