STARÝ ZÁMEK CHUDENICE, MUZEUM J. DOBROVSKĚHO CHUDNICE : OŽIVENÉ PROHLÍDKY 29. A 30. 5. SE TENTOKRÁT NA ZÁMKU CHUDENICE ODEHRAJÍ VE VÁLEČNÉM ROCE 1945

Kontakty

Starý zámek Chudenice
U Černínského zámku 1
33901 Chudenice

tel. 376 398 100
724 007 576

StaryZamekChudenice@email.cz


 

 

Nepřehlédněte

Vážení návštěvníci

PŘI NÁVŠTĚVĚ NAŠEHO ZÁMKU, MUZEA A VÝSTAV, PROSÍM DODRŽUJTE VŠECHNA HYGIENICKÁ OPATŘENÍ. VSTUP POVOLEN POUZE S RESPIRÁTOREM ! DODRŽUJTE ROZESTUPY 2 METRY A POUŽIJTE DESINFEKCI RUKOU.

 

 

 

 

 

 

 

 

OŽIVENÉ PROHLÍDKY 29. a 30. 5. SE TENTOKRÁT NA ZÁMKU CHUDENICE ODEHRAJÍ VE VÁLEČNÉM ROCE 1945

Chudenice: Starý Czerninský zámek v Chudenicích se o víkendu dne 29. 5. – 30. 5. 2021 přenese do doby před 76 lety a návštěvníci zažijí období roku 1945. Jak to pravděpodobně bylo nebo mohlo být na zámku, když přijela americká armáda, která osvobodila jihozápadní Čechy. Klub 3. armády v Klatovech si k letošnímu výročí osvobození v těchto květnových dnech připravil unikátní program a netradiční oživené prohlídky z této doby. Návštěvník zde uvidí dobový tábor vojáků 2. pěší divize a bude seznámen s jejich výstrojí, výzbrojí a každodenním životem vojáka na západní frontě. Bude zde fungující polní ošetřovna a dokonce i operační sál v bojových podmínkách. Návštěvníci uvidí práci vojenské policie a nebude zde chybět ani vojenská technika spojená s ukázkou osvobození zámku v roce 1945, kdy se mnoho velkostatků, zámeckých panství a podobných usedlostí nacházelo pod nadvládou a vedením německých okupantů a vypočítavých správců. Ale to bychom již předbíhali události a mnohé prozradili.
Oživené prohlídky budou začínat každou hodinu od 10:00 do 22:00 hodin v sobotu a v neděli od 10:00 do 15:00 hod. Na tuto akci je nutná rezervace např. telefonicky přímo na Starém Czerninském zámku v Chudenicích nebo na stránkách Facebooku KVH Klubu 3. armády v Klatovech a to z důvodu, že počty návštěvníků v areálu zámku jsou omezeny z hygienických důvodů a za dodržování dalších nařízení MZ ČR. Návštěvníci a zejména rodiče a jejich děti mají tuto ojedinělou akci přichystanou i pro následující mezinárodní den dětí, který bude 1. června. Nebude zde chybět mnoho poučného, ale samozřejmě ve formě přijatelné a pochopitelné pro celou rodinu a především jde o to, že po dlouhé době můžeme nabídnout návštěvníkům něco jiného než jen online vysílání nebo jen záznamy v TV. Můžeme se konečně opět potkat jako v loňském roce v dobovém táboře v Klatovech, kdy se jednalo pravděpodobně o jedinou akci svého druhu a jediný americký tábor, který byl postaven na oslavy osvobození. A to samé je možná i letos, ale v jiném provedení a na jiném místě. Samozřejmě, že je pro návštěvníky připraveno i nejedno překvapení, ale to se nesmí prozrazovat. Prozradíme jen jednu věc, že ledacos si vyzkouší návštěvníci a děti sami na vlastní kůži a do samotného děje budou i mnohokráte plně zapojeni. Stanou se tak např. lidmi v odboji nebo je zatkne nechvalně proslavené gestapo z Klatov. Ale to již prozrazujeme opravdu mnoho.
Logo - ŠumavaNet.CZ Logo - FILMPRO Znak Chudenice Logo Plzeňský kraj Logo Objevuj památky
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ