STARÝ ZÁMEK CHUDENICE, MUZEUM J. DOBROVSKĚHO CHUDNICE : AKCE VELIKONOCE A ŽELEZNICE V CHUDENICÍCH

Kontakty

Starý zámek Chudenice
U Černínského zámku 1
33901 Chudenice

tel. 376 398 100
724 007 576

StaryZamekChudenice@email.cz


 

 

Nepřehlédněte

Vážení návštěvníci

Zámek Chudenice otevře své brány v roce 2024 ve čtvrtek 28. 3. 2024 v 9.00. 

 

 

 

 

 

 

 

Akce Velikonoce a Železnice v Chudenicích

Zámek Chudenice v roce 2019 láká na pokrmy našich babiček a železnici

Chudenice – Starý czerninský zámek v Chudenicích zahajuje letošní turistickou sezónu 6. dubna. Brány zámku a muzea se tu otevřou v 9 hodin dopoledne.

"Připraveny máme dva návštěvnické okruhy. Ty jsou věnované historii jednoho z nejstarších a nejbohatších šlechtických rodů – Czernínů z Chudenic, kteří na svém panství působili nepřetržitě více než 700 let. Prohlídkové okruhy jsou vybaveny původním nábytkem. Návštěvníci se dozvědí také o životě šlechty na zámku a o zdejších strašidlech," slibuje průvodce zámku Ludvík Pouza.

Na návštěvníky zámku v Chudenicích však čeká i Muzeum Josefa Dobrovského, kde je expozice věnovaná osobnostem a rodákům Chudenicka, archeologie a expozice Dobrovského a farnosti.

"V expozicích letos novinky zatím nemáme, ale už v polovině června přibudou jako součást druhého prohlídkového okruhu dosud nepřístupné gotické sklepy," prozrazuje průvodce Pouza.

Na návštěvníky v Chudenicích zato letos čeká řada zajímavých akcí. První z nich začne už na Velikonoce "Od pátku 19. dubna do pondělí 22. dubna se u nás uskuteční výstava Velikonoce na zámku, kdy budou zámecké expozice vyzdobeny právě jarní a velikonoční tématikou a hlavně, interiéry provoní tentokrát pokrmy. Dozvíte se totiž, jak probíhaly Velikonoční svátky v kuchyních našich babiček, co to byli Ptáčci, Jidáši, Pučálka, Šumajst, či Kočičí svatba. V neděli 21. dubna přibude tvořivá dílnička nejen pro děti, kde se budou od 10 do 15 hodin plést pomlázky a zdobit vajíčka," dodává průvodce.

A hned od 1. května do konce června nabídne chudenický zámek jednu výstavu pro milovníky železnice. "Chystáme výstavu věnující se před zhruba 120 lety plánované výstavbě trati, z Klatov do Chudenic a Kolovče, která měla spojit město Klatovy s uhelnou pánví merklínskou a zdejšími, v té době hodně zalidněnými a na úrodu bohatými, obcemi. Tato trať, která měla vést i přes Chudenice však nikdy realizována nebyla. A tak ukážeme různé mapy, plánky, projekty i to, jak mělo nádraží v Chudenicích ve skutečnosti vypadat a kde mělo být postaveno. Výstavu doplníme o spousty modelů vláčků, takže výstava bude vhodná i pro rodiny s dětmi," láká průvodce Pouza.

Akcí bude v Chudenicích letos tradičně požehnaně a tak zmiňme tedy ještě například Středověký den 15. 6, tradiční oživené prohlídky zámku 5. 7 a nebo koncert Jaroslava Hutky 11. 8. na zámeckém nádvoří.

Logo - ŠumavaNet.CZ Logo - FILMPRO Znak Chudenice Logo Plzeňský kraj Logo Objevuj památky
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ