STARÝ ZÁMEK CHUDENICE, MUZEUM J. DOBROVSKĚHO CHUDNICE : VELIKONOCE NA ZÁMKU CHUDENICE BYLY ÚSPĚŠNÉ

Kontakty

Starý zámek Chudenice
U Černínského zámku 1
33901 Chudenice

tel. 376 398 100
724 007 576

StaryZamekChudenice@email.cz


 

 

Nepřehlédněte

Vážení návštěvníci

Zámek Chudenice otevře své brány v roce 2024 ve čtvrtek 28. 3. 2024 v 9.00. 

 

 

 

 

 

 

 

Velikonoce na zámku Chudenice byly úspěšné

Jídla našich babiček, která jste mohla na zámku v Chudenicích obdivovat během Velikonoc, přilákala během uplynulých čtyř dnů téměř 800 návštěvníků. „Takovou návštěvnost jsme opravdu nečekali. Velikonoce byly pro nás rekordní a to nám udělalo velikou radost. Udělali jsme s naším týmem maximum pro to, abychom odbavili všechny zájemce o prohlídky svátečně vyzdobených interiérů, které provoněly pokrmy uvařené a upečené podle starých kuchařských knih,“ říká průvodce zámku Chudenice Ludvík Pouza. Návštěvníci se dozvěděli, co se jedlo na Škaredou středu, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílou sobotu i Boží hod Velikonoční. „Velkým překvapením pro návštěvníky byla hostina připravená v zámecké jídelně. Tam mohli návštěvníci vidět pokrmy z ryb, mazance, beránky ale také pečená holoubátka plněná nádivkou, uzená žebra, špek, pokrmy z vajec, luštěnin, ale i různé placky jako škvarkové či zelné placky a velikonoční výrobky z kynutého těsta – jidáše, ptáčky, věnce a další,“ popisuje Pouza.
Na zámku v Chudenicích bylo opravdu rušno. Vedle mimořádných velikonočních prohlídek, mohli návštěvníci vyzkoušet také svoji šikovnost v tvořivé dílně a naučit se plést pomlázky nebo zdobit vajíčka na různé způsoby.
„Zájem i v tomto případě předčil naše očekávání, proto opravdu děkujeme všem ukázněným návštěvníkům za účast a srdečně je zveme i na další akce, o kterých se dozví na našich internetových a facebookových stránkách,“ dodává průvodce.
Autorem koncepce výstavy byl Ludvík Pouza, který výstavu připravil společně s Jarmilou Strakovou a Martinou Valentovou. Za pomoc zámek děkuje i vystavovatelům Radce Grösslové, Ing. Jiřímu Bělovi, Kateřině Ruské, panu Strakovi a dětem z kroužku Tvořilka při Knihovně v Chudenicích. Speciální poděkování patří také Evě D. Krausové a Lence Homolkové.
Logo - ŠumavaNet.CZ Logo - FILMPRO Znak Chudenice Logo Plzeňský kraj Logo Objevuj památky
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ